Agnieszka Talik

LICHEN

22.08 – 2.10.2020

Agnieszka Talik – urodzona w 1991 roku w Żywcu. Ukończyła studia na kierunkach Sztuka Nowych Mediów (Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie), Sztuka Mediów (Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu), oraz Animacja 3D i VFX w Mediach (Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu). Zatrudniona od 2017 roku w Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu w Katedrze Sztuki Mediów jako asystent w Pracowni Projektowania Gier Komputerowych i Form Wirtualnych.

Artystka zajmuje się szeroko pojętą dziedziną grafiki 3D. Aktualnie prowadzi badania nad projektami artystycznymi stworzonymi w oparciu o technologię 3D dla wizualizacji jak i animacji, Virtual Reality, system przechwytywania ruchu Motion Capture, oraz druku 3D. Obecnie skupia się nad autorskim zadaniem badawczym, którego celem jest ustalenie elementów budujących przestrzeń 3D i sprawdzenie ich pod kątem wykorzystywania jako medium dla wypowiedzi artystycznej w sztukach pięknych, a także nad usystematyzowaniem możliwych do wykorzystania środków formalnych wirtualnej przestrzeni 3D w kontekście ich zastosowania do przekazu artystycznego.

——–

Wystawa pod tytułem „Lichen” to zestaw prac autorstwa Agnieszki Talik wykonanych w technice grafiki 3D.  Prace powstały jako część festiwalowej, abstrakcyjnej animacji, której projekcja odbędzie się podczas festiwalu Kinomural 2020. Prace przedstawiają falujące i zmieniające kolory „porosty”, stworzone za pomocą efektów cząsteczkowych, wygenerowanych w środowisku przestrzeni trójwymiarowej. Cykl stanowi 12 indywidualnych rytmów cząsteczek, uprzednio poruszających się w różnych kombinacjach przypadkowych kształtów i kolorów, połączonych w całość. Wystawa to zatrzymanie tego procesu, spokojny wgląd w trójwymiarową przestrzeń i przedstawienie przypadkowości wygenerowanych elementów, które komponują się w osobne i niezależne obrazy. Elementy te, przypominające organiczną masę, hipnotyzują i wciągają widza, ożywiając martwą przestrzeń, intrygując kolorem i kształtem.

Kurator wystawy: Sławomir Galiński

Lichen

Widok ekspozycji