Patrycja Basińska

WALKABOUT

17.03 – 14.04.2022

 

Zbiór fotografii zebranych pod wspólnym tytułem Walkabout to – formalnie rzecz biorąc – zdjęcia krajobrazu, będące raczej dokumentem z podróży, niż próbą wpisania się w tradycyjny kanon sztuki pejzażu. Jednakże nie chodzi tutaj o jakieś spektakularne wyprawy na koniec świata, a raczej o sam akt uważnego wędrowania bez celu.

Być może tym właśnie jest walkabout. Ta często spontaniczna potrzeba przemieszczania się, bycia w przestrzeni i naturalnym środowisku, to głęboko zakorzeniony w tradycji australijskich aborygenów rytuał. Jest w nim zawarta prawda o tym, że świat przyrody to nieograniczone źródło odkryć, wiedzy o nas samych, a Walkabout to właśnie próba badania naszych ludzkich relacji ze światem natury.

P.B.

Wystawa prac składa się z trzech serii: Blank Maps with Instructions, Box Camera oraz Ever Wonder.

—————————

Patrycja Basińska – urodzona w 1979 roku we Wrocławiu. Absolwentka Wyższego Studium Fotografii AFA we Wrocławiu; praca dyplomowa Ogród Botaniczny pod kierunkiem Piotra Komorowskiego, 2002. Studia magisterskie ukończyła na Wydziale Sztuk Współczesnych Central Saint Martins w Londynie; praca dyplomowa Nothing Special i New Visibilities pod kierunkiem Christophera Kul-Wanta i Douglasa Allsopa, 2010. Zajmuje się fotografią kreacyjną. Swoje prace prezentowała na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce, Czechach, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Członkini ZPAF.

www.patrycjabasinska.com

Kuratorzy wystawy: Marek Grzyb, Piotr Komorowski

 

Blank Maps with Instructions

Box Camera

Ever Wonder

 

Relacja z wernisażu