PrintcardWroclaw exhibition/exchange/existance vol. l

10.02 – 28.02. 2021

PrintcardWroclaw to międzynarodowy projekt, który powstał 6 lat temu w Pracowni Książki Artystycznej prof. Anny Janusz-Strzyż i ad. Mariusza Gorzelaka na wrocławskiej ASP z myślą o integrowaniu grafików, dla których ważną częścią procesu twórczego jest także fizyczne dzielenie się z innymi. Główną ideą PrintcardWroclaw jest wymiana odbitek graficznych wykonanych tradycyjnymi technikami graficznymi w formacie 13×18 cm między artystami z całego świata (do tej pory w projekcie uczestniczyło ponad 400 artystów z około 30 krajów, 6 kontynentów).

Artyści biorący udział w projekcie dzielą się refleksjami graficznymi na różne tematy. Tworząc zachęcamy innych do współtworzenia, a jednocześnie inspiruje nas to, co otrzymujemy. Dzielenie się, rozwijanie, współpraca, demokratyzacja sztuki, społeczność, uczestnictwo i przyjaźń to nasze podstawowe wartości przedstawione w tym przedsięwzięciu. Projekt współtworzą z oddaniem na zasadach kolektywu pracownicy, doktoranci, studenci, oraz uczestnicy programu Erasmus+ Pracownia Książki Artystycznej.

Na Wystawie „PrintcardWroclaw exhibition/exchange/existance vol. l real show” w galerii KINO prezentujemy prace artystów z serii: Wymiana, Zapiski z nicości, Poza kontrolą, Dziwne druki, Co zdarzyło się jutro i Dolina Niezwykłości. Obraz bez nas.

Kuratorzy wystawy: Marek Grzyb, Piotr Komorowski

Przykładowe prace

Widok ekspozycji