Anna Surmińska

WEWNĄTRZ

16.12.2023 – 3.02.2024

 
Wystawa WEWNĄTRZ to seria psychologicznych portretów kobiet będąca próbą zwizualizowania cech charakterystycznych opisujących poszczególne osoby widziane przez pryzmat osobistej interpretacji autorki.
Sześć różnie sportretowanych kobiet, sześć wewnętrznych małych-wielkich, wyjątkowych światów w unikalnych ujęciach. WEWNĄTRZ to dosłowna przenośnia, ujawniona tajemnica w sześciu interpretacjach.

Anna Surmińska – zodiakalny Rak z rocznika 1983, absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego wydziału filologii polskiej o specjalizacji: edytorstwo. Mieszka we Wrocławiu. Zawodowo zajmuje się aranżacją zewnętrznych przestrzeni użytkowych. Od wielu lat w pracy projektowej wykorzystuje fotografię, która stała się także narzędziem jej osobistych, artystycznych wypowiedzi. W swojej fotografii skupiona przede wszystkim na człowieku jako podmiocie pozostającym w stałej relacji ze światem, innymi ludźmi, ale przede wszystkim z samym sobą: swoją przeszłością, emocjami i problemami. Prosta forma wyrazu jej prac ma podkreślać istotę i podmiotowość fotografowanych postaci jednocześnie akcentując ich piękno i wyjątkowość, a zarazem delikatność, uczucie, smutek lub samotność.

Kuratorzy wystawy: Marek Grzyb, Piotr Komorowski.

 

Wybrane prace

 

 

Relacja z wernisażu